Lahest 2018 Oy
Leivän valmistus; tuoreiden leivonnaisten ja kakkujen valmistus · Perustettu 2018
128 805 €
Liikevaihto 2021 · liikevaihto
Yrityksen tiedot
Y-tunnus
2919317-6
Rekisteröintipäivä
2018-06-27
Yhtiömuoto
Osakeyhtiö
TOL 2008 -toimiala
Nimet kaupparekisterissä
Kaupparekisteri pitää yrityksestä muitakin nimiä kuin sen, jolla yritys nyt toimii: aiemmat toiminimet, rinnakkaistoiminimet eli virallisesti rekisteröidyt vieraskieliset muodot sekä aputoiminimet, joilla yritys harjoittaa osaa toiminnastaan. Kaikki ovat yrityksen omia rekisteröityjä nimiä, eivät tytäryhtiöitä.
Aputoiminimet (1)
- Paraspalarekisteröity 2019-08-06 · päättynyt 2022-10-31
Taloustiedot
Arvot euroina sellaisina kuin ne on ilmoitettu julkaistuissa tilinpäätöksissä.
PRH julkaisee koneluettavan tilinpäätöksen vain niistä yrityksistä, jotka ovat ilmoittaneet sen sähköisesti — noin 2,7 prosentista kaupparekisterin yrityksistä. Nämä luvut ovat siis osittaiset: ne kattavat ne tilikaudet, jotka on saatu luettua, eivät kaikkia yrityksen tilinpäätöksiä.
| Tunnusluku | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 128 805 € | 169 028 € | — |
| Tavaroiden myynti | — | — | — |
| Omien tuotteiden ja palvelujen myynti | — | — | — |
| Henkilöstökulut | −41 528 € | −21 793 € | 86 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | −45 066 € | −46 792 € | — |
| Liikevoitto (-tappio) | −150 976 € | −112 691 € | −4 564 € |
| Voitto (tappio) ennen veroja | −179 745 € | −134 297 € | −17 494 € |
| Tuloverot | — | — | — |
| Tilikauden voitto (tappio) | −179 745 € | −134 297 € | −17 494 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | −67 193 € | −68 463 € | — |
| Vaihtuvat vastaavat | −51 335 € | −46 574 € | 3 974 € |
| Pysyvät vastaavat | 422 162 € | 464 728 € | 504 870 € |
| Taseen loppusumma | 370 827 € | 418 154 € | 508 845 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 61 422 € | 62 572 € | 138 110 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 375 801 € | 329 231 € | 280 000 € |
| Vieras pääoma | 437 223 € | 391 803 € | 418 110 € |
| Oma pääoma | −66 396 € | 26 351 € | 90 734 € |
Lasketut tunnusluvut
Overitin laskemia julkaistuista arvoista — nämä eivät ole lukuja, jotka yritys itse ilmoittaa tilinpäätöksessään.
| Vuosi | Liikevaihdon muutos | Tuloksen muutos | Nettotulosprosentti | Omavaraisuusaste | Velkaantumisaste |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | -23.8 % | -33.8 % | -139.5 % | -17.9 % | +117.9 % |
| 2020 | — | -667.7 % | -79.5 % | +6.3 % | +93.7 % |
| 2019 | — | — | — | +17.8 % | +82.2 % |
Tuloverotus, vahvistettu
Verohallinnon julkaisemat tuloverotuksen julkiset tiedot. Verotettava tulo ei ole liikevaihto eikä tilikauden tulos: se on se määrä, jonka perusteella vero on määrätty, kaikkien vähennysten ja aiempien tappioiden jälkeen. Suurikin yritys voi näyttää nollaa.
| Verovuosi | Verotettava tulo | Maksuunpannut verot | Veronpalautus | Jäännösvero |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 10 000 € | 2 500 € | 0 € | 2 500 € |
| 2021 | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € |
| 2020 | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € |
Lähde: Verohallinto, tuloverotuksen julkiset tiedot (CC BY 4.0).
Tarkastus
Kuinka suuri osa julkisesta aineistosta meillä on. Se kuvaa tietojamme, ei yritystä — nuori yritys, jolla on yksi tilinpäätös, ei ole riskialtis siksi, että niitä on yksi.
- Nimi ja Y-tunnus
- Rekisteröity osoite
- Yhtiömuoto
- Päätoimiala
- ALV-numero tarkistettu VIES-palvelusta
- Hallitus ja vastuuhenkilöt
- Tilinpäätös
- Kolme tilikautta tai enemmän
- Tuore tilinpäätös
Mitä tilinpäätökset kertovat
- Kaupparekisteri merkitsee yrityksen lakanneeksi.
- Oma pääoma oli vuonna 2021 negatiivinen: −66 396 €. Velat ylittävät varat.
- Tappiollinen 3 peräkkäisenä ilmoitettuna tilikautena.
- Uusin tilinpäätös koskee vuotta 2021. Tuoreempaa ei ole julkaistu.
Tämä ei ole luottoluokitus. Se perustuu vain julkisiin rekistereihin — meillä ei ole maksuhistoriaa, tuomioistuintietoja eikä pankkiaineistoa. Jokainen signaali kertoo vuoden ja luvun, josta se on peräisin, jotta sen voi tarkistaa. Oma pääomaTilikauden voitto (tappio)
Toimialat
1 toimialaa rekisterimerkinnässä
- Leivän valmistus; tuoreiden leivonnaisten ja kakkujen valmistus
Alleviivatut vievät muihin samalle toimialalle rekisteröityihin yrityksiin. Loput ovat liian tarkkoja — sidottu esimerkiksi yhteen lupaan — saadakseen oman sivun.
Rekisterimerkintä
- Rekisteri
- Kaupparekisteri
- Merkinnän numero
- 2919317-6
- Rekisteriviranomainen
- Patentti- ja rekisterihallitus
- Rekisteröity
- 2018-06-27
- Poistettu
- 2022-10-31
Lähde: kaupparekisteri. PRH:n tietue muuttunut viimeksi 2023-11-01.
Rekisterihistoria28 tapahtumaa
Kaupparekisteriin rekisteröidyt ilmoitukset ja rekisterimerkinnät aikajärjestyksessä.
- Konkurssi ja ulosotto
Konkurssin raukeaminen
Kaupparekisteri-ilmoitus · Tiedonanto · Diaarinumero 2022/03478C
- Verorekisterit
Poistettu rekisteristä
Verohallinto
Rekisterimerkintä
- Purkautuminen ja rekisteristä poisto
Poistettu rekisteristä
Rekisterimerkintä
- Purkautuminen ja rekisteristä poisto
Purkautuminen/lopettaminen
Kaupparekisteri-ilmoitus · Diaarinumero 2022/03486A
- Purkautuminen ja rekisteristä poisto
Poistettu kaupparekisteristä
Rekisterimerkintä
- Konkurssi ja ulosotto
Konkurssi
Kaupparekisteri-ilmoitus · Tiedonanto · Diaarinumero 2022/759796
- Verorekisterit
Poistettu rekisteristä
Ennakkoperintärekisteri
Rekisterimerkintä
- Verorekisterit
Poistettu rekisteristä
Arvonlisäverovelvollisten rekisteri
Rekisterimerkintä
- Pääoma ja osakkeet
Osakepääoman menettäminen
Kaupparekisteri-ilmoitus · Muutosilmoitus · Diaarinumero 2022/122435
- Tilinpäätös
Tilinpäätös rekisteröity · Tilinpäätösasiakirjat
2021
Ilmoitus ja rekisterimerkintä · Tilinpäätösilmoitus · Diaarinumero 2022/19367U
- Pääoma ja osakkeet
Antipäätös · Korotus · Osakkeiden lukumäärä
Kaupparekisteri-ilmoitus · Muutosilmoitus · Diaarinumero 2021/485522
- Tilinpäätös
Tilinpäätös rekisteröity · Tilinpäätösasiakirjat
2020
Ilmoitus ja rekisterimerkintä · Tilinpäätösilmoitus · Diaarinumero 2021/43354T
Kaupparekisteri-ilmoitus kertoo, minkälainen ilmoitus on rekisteröity ja milloin — ei sitä, mikä tieto muuttui ja miksi. Arvot, jotka näkyvät tapahtuman yhteydessä, ovat peräisin rekisterin omista tietokentistä, eivät ilmoituksesta.
Ilmoitushistoria kattaa 7.11.2014 alkaen rekisteröidyt ilmoitukset. Sitä vanhemmat rekisterimerkinnät näkyvät vain siltä osin kuin rekisteri julkaisee niiden päivämäärät.
Missä muualla tämä yritys näkyy
Tietolähteet
Rekisteri- ja taloustiedot ovat peräisin Suomen virallisista julkisista rekistereistä; ALV-numerot tarkistetaan EU:n VIES-palvelusta.
Tiedot haettu: 2026-10-11
Käsitellyt tilikaudet (3)
2021-12-31
2022-04-02
2020-12-31
2021-06-24
2019-12-31
2020-04-23
Seuraa Tutkalla
Ilmoitukset hallituksen, tilinpäätösten ja tilan muutoksista — Overit-sovelluksessa.
Avaa Overit-sovellusLähteet ja rajoitukset
- Rekisteri- ja taloustiedot ovat peräisin Suomen virallisista julkisista rekistereistä; ALV-tarkistus EU:n VIES-palvelusta.
- Lasketut tunnusluvut (vuosimuutokset, marginaalit, suhdeluvut) laskee Overit ilmoitetuista arvoista — ne eivät ole virallisia lukuja eivätkä luottoluokitus.